.
Hakkımızda
example1 example2 example3 example4

 

 

Tüm Türkiye genelindeki Referans listemiz hazırlanmaktadır.

 Gaziantep Oto Kiralama ve Filo Araç Kiralama Hizmetleri.

  Arkis  Otomotiv Gıda.Turz.San.ve Tic.Ltd.Şti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şoförlük ile İlgili  Genel Bilgiler 

Önünüze hayvan çıkarsa direksiyon kırmayın çarpın

GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VE KAZALARI ÖNLEME REHBERİ HAZIRLANDI

Kurban Bayramı geliyor ve birkaç gün içinde milyonlarca vatandaş, yüzbinlerce aracıyla trafiğe çıkacak. Dünyaca ünlü erkek dergisi Men’s Health, ABD’li uzmanlar, bilim adamları, mühendislerle görüştü ve trafik kazalarını önlemek için neler yapılması gerektiğini araştırdı. İşte ABD’li uzmanlardan kaza senaryoları ve yapmanız gerekenler:

Araç içinde üşüyün!

Kafa yastıkları: Sürücü koltuğuna oturun ve arkanıza yaslanarak dikiz aynasına bakın. Kulağınızla, kafa yastıkları aynı hizada mı? Değilse, düzeltin. Kazaları Önleme Enstitüsü Uzmanı Anne McCart’a göre, bu yastıklar ve ölçme, boyun yaralanmalarından sizi koruyacak. Sonra da koltuğunuzu başınızla kafa yastıklarının arasında 10 santim kalacak kadar ayarlayın.

Direksiyon: Direksiyon, sizi öldürmesin. Virginia Tech Üniversitesi Kaza Uzmanı Stefan Duma’ya göre, fazla önde oturan sürücüler, emniyet kemeri mekanizması çalışmadan, direksiyona çarpabilir ve yaralanabilir. Elinizin tam direksiyona erişebileceği şekilde oturun. Direksiyona mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Farlar: Farlarınızı gündüz de yakın. İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, farları gündüz yakmak, iki şeritli yollarda kafa kafaya çarpışma riskini yüzde 5, bir yayaya çarpma riskini de yüzde 12 oranında önlüyor.

Klima: İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, zaman geçtikçe sürücüler, iç sıcaklığa alışıyor ve rehavete kapılıyor. 5 ile 8 dakika aralıklarla ısıyı önce düşürmek sonra da yükseltmek, dikkatin artmasını sağlıyor. Aracınız, sıcak değil, serin olsun. Uzmanlara göre, soğuk ortamlar, beyinde baş dönmesi ve rehavete neden olan “alfa dalgaları” nı önlüyor.

Cep telefonu: Kanada’da yapılan araştırmalara göre, telefonu kulaklığıyla kullanmak da aynı telefonu tek elinizle tuttuğunuz kadar konsantrasyonu bozuyor. Konuşmamaya çalışın.

1 Bir anda kayarak yoldan çıkmaya başladınız


Sık yapılan hata: Tekrar yola çıkmaya çalışırsınız.

Yapılması gereken: Hızı kesin. Tekrar yola çıkmaya çalışırsanız kontrolü kaybedersiniz. California’daki Audi Sürücülük Eğitim Merkezi Direktörü Paul Gerrad’e göre, çıktığınız yolda gitmeye devam edin, hızı kesin ve yavaş yavaş tekrar yola çıkın.

2 Yolda giderken lastiğiniz patladı

Sık yapılan hata: Hemen frene asılırsınız.

Yapılması gereken: Fren yapmayın. Ayağınızı yavaşça gazdan çekin, aracın kendi ağırlığıyla yavaşlamasını bekleyin ve bu arada dengeyi koruyun. Otomobili kontrol edebileceğinizi anladığınızda, yavaş yavaş frene basın.

3 Aniden yola bir hayvan çıktı

Sık yapılan hata: Direksiyonu aniden kırarsınız.

Yapılması gereken: Acımayın, çarpın. Direksiyonu kırarsanız, karşıdan gelen bir araca çarpabilir ya da şarampole yuvarlanabilirsiniz. Çarparsanız aracınız hasar görür. Ama en azından yolda kalırsınız. Mümkünse, hayvanın kalçasına çarpmaya çalışın. Daha az canı yanar.

4 Önünüzdeki otomobil, aniden durdu

Sık yapılan hata: Hemen fren yaparsınız.

Yapılması gereken: Frene tüm gücünüzle yapışın. İnsanlar ne kadar sert fren yaptıklarını düşünürse düşünsün, güçlerinin sadece yarısını kullanıyor. İyi fren yapmak için duran otomobilde, sık sık fren pedalına basarak çalışın.

Gaziantep araba kiralama , gaziantep kiralık araba , gaziantep oto kiralama , gaziantep rent a car , gaziantep kiralık arabalar, gaziantep havalimanı araba kiralama , gaziantep havaalanı araba kiralama, uzun dönem araba kiralama,gaziantep oto kiralama firmaları , gaziantep oto kiralama şirketleri , gaziantep araç filosu kiralama , gaziantep kiralık araç .

 

 

 

                      


Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
© Copyright 2003 Tüm Hakları Arkis San.ve Tic.Ltd.Şti. Firmasına Aittir...
Gaziantep Rent A Car – Gaziantep Araç


Gaziantep araba kiralama - Gaziantep arac kiralama - Gaziantep havaalani ara kiralama - Gaziantep havaalani araba kiralama - Gaziantep havaalani kiralama - Gaziantep rent a car - gaziantep kiralik ara - oto kiralama Gaziantep - Gaziantep minibs kiralama - Gaziantep Havaalan Oto Kiralama - Gaziantep Oto Kiralama irketleri - Gaziantep Oto Kiralama Firmalari - Gaziantep Ara Kiralama irketleri - Gaziantep Ara Kiralama Firmalari Sitemap Oto kiralama gaziantep gaziantep arac filo kiralama gaziantep havaalani oto kiralama gaziantep havaalani rent a car kiralama gaziantep oto kiralama gaziantep oto kiralama fiyatlari renta car gaziantep gaziantep havalimani oto kiralama